Foto: Mana Kaasik

Poliitika

Loe siit: Minu lubadused Tartule 2021. a sügisestel kohaliku omavalitsuste valimisel.

Teekond poliitikasse sai alguse juba kümnekonna aasta eest Tartu Linnavolikogu liikmena ja täna on kolleegid usaldanud mulle volikogu esimehe ülesande. Ma ei tea, mis on eelmise pikaaegse esimehe Aadu Musta jalanumber, aga need kingad, millesse ma 2020. aasta veebruaris astusin, olid päris suured. Kui nüüd üldse laiemalt jalanõudest rääkida, siis olen kandnud neid igasuguseid.

Näiteks olen olnud noor poeet, käinud paljajalu asfaldil ja avaldanud õega kahasse luulekogu “Õde ja Vend”

Olen kandnud sõdurisaapaid, jätkates Kaitseliidu Tartu maleva Akadeemiline malevkond ridades traditsiooni ja vaimsust, mis sai alguse 1924. aasta detsembris korda looma kogunenud tudengitest.

Panen regulaarselt jalga jooksukingad ja sörgin linnaeluga ühes rütmis, risti-põiki üle Tartu. Esimene maratonidistants sai läbitud 2019. a.

Akadeemilises elus olen veidi sussi lohistanud. Aga usun, et lohistas sussi ka professor Juri Lotman, kui ta näiteks Veski tänava köögis teed keetis ja semiosfääridest unistas. Igatahes jätkan tema sussilohistamise rütmis semiootika magistrantuuris.

Ja ärgem unustagem töökingi, mida kandsin töötavas muusemis TYPA, trükimasinate, värvi ja tärpentini vahel kuni 2020.aastani.

Kindlasti olen veel mingeid jalanõusid kandnud. Kõiki neid aga Tartus. Seetõttu on mul läbinisti hea meel, et saan Tartu Linnavolikogu esimehena anda selle linna arengusse veel suurema panuse. Tänan kõiki neid, kes on mind selleks usaldanud ja püüan rakendada Tartu 2024 – Euroopa kultuuripealinn ellujäämise kunste uues ametis ellu jäämiseks 🙂

Foto Mana Kaasik