Foto: Imre Avaste

Head meeste tervise päeva!

Novembris kasvatavad mehed vuntse, mina ajasin enda omad küll mõneks ajaks maha, aga meeste tervisekäitumisest tahaksin siiski rääkida. Täna on nimelt rahvusvaheline meestepäev. Alguse on see traditsioon saanud 1999. aastal, kui alustati teadlikkuse tõstmise kampaaniat meeste füüsilise ja vaimse tervise teemadel.

Kohtusime abilinnapea Mihkel Leesiga Tartus Anne kanali välijõusaalis

Põhjus, miks mõned tervisehädad rohkem murravad, peitub selles, et me elame tihtipeale ebatervislikumalt. Meie hulgas on rohkem suitsetajaid (mina näiteks 18 aastat järjest!), alkoholi tarvitajaid ning olgem enda vastu ausad — tihti on meie toiduvalikud päris ebatervislikud. Siit tuleb aga ülekaalulisus, südame ja veresoonkonna hädad jne. Me saame uhkeldada ka kõrgem suitsiidiriskiga samas kui arsti juurde pöördume õigeaegselt harvem. Tunnete alla surumisest ja sisemaailmaga kontaktis olemisest ei hakka parem rääkimagi 🙁

Nüüd kutsemegi koos Tartu abilinnapea Mihkel Leesiga kõiki mehi sel kuul pöörama rohkem tähelepanu oma tervisele. Loodame, et sellest saab hea harjumus, mis aitab vastu pidada pika kaamoseperioodi kodumaises talves ja lisab nii mõnegi tervena elatud eluaasta. Aga nagu me teame on tervemad inimesed õnnelikumad inimesed 🙂

Mõned trennisoovitused

Tartus on kümmekond välijõusaali – Ihastes, Anne kanali ääres, Lodjakodas, EMU rannas, Sanatooriumi pargis, Tamme staadionil, Tähtvere pargis, Annelinnas.

  • Taliujumisega saab tegeleda omal käel, aga organiseeritult saad seda teha Tartu Taliujumiskeskuses Anne Kanali jalakäijate silla poolses otsas. Kuulu järgi on neil ka soe tuba ja varsti ka soe saun.
  • Jooksusõpradele on parkidele ja kergliiklusteedele lisaks mõnus krossirada Emajõe vasakkaldal kuni Ihaste sillani ja ülesvoolu paremkaldal Jänese rajal, mille korrastamisega me linna poolt ka järgmistel aastatel tõsisemalt tegelema hakkame (rohkem infot selle kohta leiad Emajõe Luharada grupist).
Jaga ja jälgi:
error4
fb-share-icon0
0

Kommenteeri