Vabast Valgevenest

23. augustil 1939 allkirjastasid Hitleri Saksamaa ja Nõukogude Liit Moskvas kuritegeliku lepingu, mida teame Molotovi-Ribbentropi paktina. Pool sajandit hiljem ühinesid annekteeritud Baltimaad inimketiks, mis juhtis maailma tähelepanu meie vabaduspüüdele.

Alates 2009. aastast tähistame tänast päeva rahvusvahelise totalitaarsete ja autoritaarsete režiimide ohvrite mälestuspäevana. Võimu ja valitsejaid ei tohi karta, sest hirm halvab ja vangistab. Valgevenes toimuv näitab, mis saab kui armastus oma kodumaa vastu on suurem kui hirm selle autoritaarse valitseja ees. Vaba rahva tunnus on see, et nad ei karda seista oma õiguste eest ja see on viimaks Valgevenes juhtunud.

32 riiki, Eesti sealhulgas, toetavad Valgevene vabaduspüüdlusi. Mina ei saa jääda vaikivalt pealt vaatama, kuidas Euroopa viimane diktaator Valgevene inimeste õigustel trambib. Nagu ka loetud päevade eest Poola LGBT õiguste eest seistes, seisan ka täna koos Noored Sotsiaaldemokraadid liikmetega totalitaarse ja autoritaarse riigikorra vastu.Palun teil kõigil võtta üks hetk ja mõelda, milline meeletu privileeg on minna tänavale ja avaldada kartmatult toetust neile inimestele, kes kõigest mõni riigipiir eemal riskivad tänavale tulles väga paljuga. Isegi eluga.

Oleme mõtetes kõigi nende valgevene inimestega, kes ihkavad diktatuuri murdumist ja meenutame, kuidas 31 aastat tagasi oli meiegi saatus ebamäärane ja vaikivaid kõrvalseisjaid leidus ka siis.

Me ei vaiki.
Me ei seisa ükskõiksena.
Me seisame vabaduse eest.

Jaga ja jälgi:
error4
fb-share-icon0
0

Kommenteeri