tampoonid

Appi, tampoonid!

Noorsotsid tegid ägeda kampaanianänni – kahene pakk tampoone kirjaga “Sinus on punast!”. Lihtne, lööv ja umbes poolele maailmale vajalik tarbeese. Ülejäänud pool on aga netikommentaare jälgides tõsiselt solvatud sellest, et sotsid on julgenud taas rääkida sellest, meie seas on noori naisi, kes peavad valima: osta menstruaalhügieenvahendeid ja minna kooli või jääda koolist kõrvale, sest neid puudutab menstruatsiooniga seotud rahapuudus. Privileegipimedatele infoks – meie hulgas on naisi, kes peavad valima tampoonide ja toidu vahel.

Menstruaalvaesus on pärisel tolemas. Kevadel saadeti Riigikogule 3256 allkirjaga pöördumine — lõpetame naiste maksustamise ja alandame menstruaalhügieenivahendite käibemaksu. Selle üleskutse kaja sumbus Riigikogu sotsiaalkomisjoni, kus keskealised härrasmehed ilkusid end pöördumise ühe algataja Eveliis Padari peale välja ja läksid siis rahulolevalt tagasi oma kabinetivaikusse.

Naised on ägedad, noorsotsid on ägedad ja see, et tampoonid on päriselt maailmas olemas, neid on päriselt vaja ja mitte kõigil pole võimalus neid endale osta —  ka see kõik on päriselt. Just selle pärast olen lubanud — Tartus võimule saades on kõigis linna koolides menstruaalhügieenivahendid soovijaile tasuta kättesaadavad.

Lisaks lähen homme ja ostame koos Eveliisiga kastitäie tampoone, sidemeid ja mõned kupsikud ning viime need Naiste Tugi- ja Teabekeskusesse

Jaga ja jälgi:
error4
fb-share-icon0
0

Kommenteeri