Me peame rääkima LGBT+ kogukonna õigustest

Minult ja teistelt sotsidelt küsitakse tihti – miks on vaja rääkida LGBT+ kogukonna õigustest?

On vaja selle pärast, et meie hulgas on kahjuks neid, kes peavad õigeks endast erineva maailmavaatega inimeste ähvardamist vägivalla või hullemaga. Siia postitusele lisatud sõnumi sai oma lehele Karl Aaron Adson — Noorsotside asepresident, LGBT kogukonna liige ja meie kandidaat sügisestel kohaliku omavalitsuse valimistel.

Kas see ähvardus on tõsine? Me Karliga ei tea ning sõnum on edastatud Politseile. Me teame aga seda, et selliseid sõnumeid ja seda mõtteviisi oleme me ajaloos ikka ja jälle näinud. Iga totalitaarne režiim on saanud alguse soovimatusest ja oskamatusest aktsepteerida erinevusi enda kõrval ja ümber. Iga totalitaarne režiim on ühel või teisel hetkel loobunud debateerimast ideede üle ning asunud hävitama ideede kandjaid.

Esialgu ähvardatakse, ahistatakse ja rünnatakse neid, kelle kadumine ei paista nii palju silma — näiteks vaimuhaigeid, puudega inimesi ja teisi vähemusi, sealhulgas seksuaalvähemusi. Alles siis jõutakse kogu ühiskonna allasurumiseni. Selleks, et me ei jõuaks enam iial tagasi sellisesse ühiskonda, ongi vaja märgata ja jõuliselt reageerida sellistele sõnumitele siin, nüüd ja praegu.

Karl – Sinu tahe rääkida kaasa oma Eesti arendamisel on imetlusväärne. Kuigi poliitiline aktiivsus on toonud sulle kaasa ebameeldivat tähelepanu, on sellega jätkamine seda vajalikum. Igatahes mina ja kogu Tartu sotsiaaldemokraatide tiim toetame Sind. Loodan ja usun, et Sinu toetajaid on hulgim ka tartlaste seas, kelle jaoks on vägivald sama võõras kui meile.

Jaga ja jälgi:
error4
fb-share-icon0
6

Kommenteeri