HEAMEELEAVALDUS VOL 3

Täna pidasin Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud Heameeleavaldusel kõne.

Mina olen Lemmit ja ma tulen Tartust. Teate küll, kauneim linn on Eestis Tartu. Meil on Emajõgi ja meil on Eesti Rahva Muuseum ja Tartust algasid Heameeleavaldused. Üldse paistab Tartus kogu aeg päike. Nii et kui ma ütlen, et ma üldse ei tahtnud täna siia tulla, siis ma loodan, et te saate must aru. Ma tahtsin kaua magada, pärastlõunal laisalt vihmasabinas mõnda raamatut lugeda. Igal juhul mitte ärgata kell kuus selleks, et tulla tuulisesse Tallinnasse.

Aga alati ei saa seda, mida sa tahad. Ei saa mina, aga ma loodan, et ei saa ka kiusajad. Sest seda minu arvates meie tänane vabariigi valitsus on. Kuidas muidu seletada seda, kui paar päeva tagasi võisime lugeda seda, et siseminister kutsub rahvusvahelise ajakirjanduse kaudu ülesse osasid eestlasi riigist ära kolima. See on puhtakujuline kius! Täna on see õnneks ainult sõnades. Ma loodan, et mitte keegi ei koli selle peale Eestist ära, sest Eestis on teie tööd, teie pered ja teie sõbrad. Ja kui keegi peaks Eestist ära kolima, siis see on Mart. Aga mitte Rootsi. Rootsi on liiga tore riik selleks. Mart võiks minna ühte teise kohta.

Või mida arvata seaduse eelnõust, millest võisime samuti hiljuti lugeda ja mille ainus tõsiseltvõetav eesmärk paistab olevat samast soost paaridelt õiguse ära võtmine teineteise perekonnanime kasutada? See on puhas kius. Ja ma ei hakkagi rääkima kavandatavast referendumist. Ei. Lihtsalt ei.

Täna siin Vabaduse väljakul saame me koos öelda, et kiusajad ei saa seda, mida nad tahavad. Ja Vabaduse väljaku valisime me korraldajatega selle pärast, et meenutada – Eesti riik on küll vaba juba pika inimpõlve, meie käsud ei tule enam Moskvast, aga vabadus ei tähenda ainult riigi vabadust. See tähendab ka riigi kodanike vabadust ja riigi kohustust neid vabadusi tagada. Täna ei ole Eestis samast soost paaride õigused tagatud võrdselt teistega. Ja seniks kuni Eesti saab päriselt vabaks, saame me ainult tulla kokku ja öelda koos „kiusajad ei võida.“


Tänasel Heameeleavaldusel annetati 𝟰𝟰𝟬,𝟳𝟭 eurot Eesti LGBT Ühing / Estonian LGBT Association ja 𝟯𝟳𝟲,𝟵𝟳 eurot Eesti Inimõiguste Keskus / Estonian Human Rights Centre. Tartus annetati kokku 𝟮𝟳𝟴 eurot ja 𝟵𝟳 senti. Kokku annetati huvikaitseorganisatsioonidele𝟭𝟬𝟵𝟲,𝟲𝟱 eurot!

See on kõva tulemus ja aitab nendel inimestel igapäevaselt tegeleda vähemusgruppide huvikaitsega! Ma tänan südamest kõiki, kes mu üleskutset järgisid ja panen teile südamele, et jätkuvalt on kõigil võimalus teha nendele organisatsioonidele püsikorraldus.

1) Anneta Eesti LGBT Ühingule:https://www.lgbt.ee/toeta-meid

2) Anneta Eesti Inimõiguste Keskusele: https://humanrights.ee/tegutse/anneta/

Jaga ja jälgi:
error4
fb-share-icon0
0

Kommenteeri