Toeta Tartu Kassikaitset!

Ma leian, et on väga oluline toetada enda jaoks hingelähedasi kaasusi erinevate ressurssidega. Olgu selleks siis aeg, oskused või raha.

Kui ma sain aasta tagasi Tartu Linnavolikogu esimeheks, andsin endale lubaduse, et annetan igakuiselt 2% oma sissetulekust mõne hingelähedase organisatsiooni toimimise heaks. Miks?
Eestis annetab heategevuseks raha keskmiselt iga neljas inimene, paigutades meid maailmas 66. kohale (World Giving Index). Siinne keskmine annetaja kulutab kuus annetamiseks umbes ühe kohvitassi maksumuses raha. Kas seda on vähe või palju? Kui palju rohkemat saaks ära teha, kui annetajaid oleks näiteks kaks korda rohkem? Ühiskonnad, kus heategevus on levinud ja au sees, on õnnelikumad ja tugevamad.

Eesti suurimad annetuste saajad on teadupärast SOS Lasteküla ja Vähiravifond “Kingitud Elu”, kellele aastas annetatud summad on ületanud ka miljoni (või paari) piiri. Võrdluseks võib tuua usuühendused, kes Eestis koguvad aastas pea kümme korda suuremaid summasid.

Minu senised annetused on läinud Eesti LGBT Ühingule, Tartu Naiste Tugi- ja Teabekeskusele ning viimatine Tartu Kassikaitsele (sest mina olengi Kassipapa) 🙂

Paljud vabaühendused, kes tegelevad maailma päästmisega ajal, mil meie teeme oma muid igapäevaseid tegevusi, on väga pisikesed. Neil ei ole ressurssi teha suuri kampaaniaid, jõuda paljude annetajateni, aga samas on näiteks Kassikaitsel juba selle aasta alguses vaja pakkuda ravi paarisajale kiisule. Ühe kassi esmane raviarve on tavaliselt aga 100-200€. Rääkimata ühe vabaühenduse tavapärastest kuludest, mille katmisel on minu arvates ühiskonna mõjukamatel kohustus aegajalt õlg alla panna.

Vestlesin Liisiga Tartu Kassikaitsest – vestluse kokkuvõtte leiad videost. Ma palun ka Sinul jätta see kuu üks kohv ostmata (või võtta see hoopis kodust kaasa) ja teha hoopis annetus. Sinu panus aitab Kassikaitsel, kes 15 aastaga on terveks ravinud ja kodu otsinud 3000 kassile ka edaspidi oma tööd jätkata ning kiisude eest hoolt kanda.

Saaja: MTÜ Tartu Kassikaitse
Selgitus: annetus
Pangakontod:
SEB: EE581010220072929015, SWIFT/BIC:EEUHEE2X või
Swedbank: EE412200221042553213, SWIFT/BIC:HABAEE2X

Annetamisest (mis muide võiks olla sama strateegiline valik nagu ka valimine) saad aga rohkem lugeda siit:

Jaga ja jälgi:
error4
fb-share-icon0
0